reis, senatör, kabile reisi, köy alma fethetme, kültür puanı

 

Reis/Kabile Reisi/Senatör nedir?

 

Reis, halk içinden seçilmiş bir liderdir. Iyi bir hatiptir ve insanları ikna etme kabiliyeti çok etkilidir. Düşman milletlerin halklarını yönetiminiz altında yaşamaya ikna eder.

Sık sık düşman köyünün surlarına gönderir ve konuşturursanız, o halkı ikna etmeniz kolaylaşır ve düşman köyünü yönetiminiz altına almanız mümkün olur.

 

Yani Reis/Kabile Reisi/Senatör hali hazırda kurulmuş başka oyunculara ait köyleri elegeçirmek için kullanılan ünitedir.

Reis/Kabile Reisi/Senatör nereden yetiştirilir?


Reis/Kabile Reisi/Senatör de aynı göçmen gibi yeni yerleşim alanlarına yayılmanızı sağlayan üniteler olduğundan köyünüzdeki köşk yada saraydan yetiştirilir.

Reis/Kabile Reisi/Senatör yetiştirmek için başka nelere ihtiyaç vardır?


Reis/Kabile Reisi/Senatör ünitelerini göçmenlerden ayıran en büyük özellik, tıpkı diğer askerleride yetiştirmeye başlamadan önce akademiden geliştirdiğiniz gibi geliştirmeniz gerektiğidir. Yani köşkü yaptım yada sarayı yaptım göçmeni bastığım gibi Reis/Kabile Reisi/Senatör basayım diyemezsiniz. Öncelikle akademiden geliştirilmesi gerekir. Bu üniteleri geliştirmek için Akademi Derece 20 gerekir.

Reis/Kabile Reisi/Senatör için yönergede görülen masraftan başka masraf öder miyim?


Yukarıda da bahsettiğim gibi Reis/Kabile Reisi/Senatör'ün akademide geliştirme masrafı olacaktır. Yönergedeki masraflar Reis/Kabile Reisi/Senatör yetiştirme masrafıdır. Akademideki geliştirme masrafı ile karıştırılmamalıdır.

Peki nekadara mal olur Reis/Kabile Reisi/Senatör geliştirmek?


Senatör: 15880 Odun, 13800 Tuğla, 36400 Demir, 22660 Tahıl
Kabile Reisi: 15880 Odun, 22900 Tuğla, 25200 Demir, 22600 Tahıl
Reis: 18250 Odun, 13500 Tuğla, 20400 Demir, 16480 Tahıl
Yukarıdaki ücretler Reis/Kabile Reisi/Senatör ünitelerinin akademiden geliştirme masraflarıdır. Yönergede yazanlar ise bu üniteleri yetiştirme masraflarıdır.

Köy fethedebilmek için Reis/Kabile Reisi/Senatör tekbaşına yeterli mi?


Hayır değil aynı göçmenle sıfırdan köy almada olduğu gibi fetih yapabilmek içinde yeni köy almaya yetecek kadar kültür puanınız olması lazım.

Hepsi hazır peki bu Reis/Kabile Reisi/Senatör nasıl çalışıyor?


Reis/Kabile Reisi/Senatör yanında kendisini koruyacak birliklerle beraber hedef köye normal saldırı olarak gönderilmek suretiyle kullanılır. Hedef köye yapılan her başarılı normal saldırıda Reis/Kabile Reisi/Senatör eğer köyde köşk yada saray yoksa, köyün Vatan Sevgisi yüzdesini belli miktarda düşürür.

Vatan sevgisi de nedir?


Ayıp nedemek nedir! :lol: Her köydeki ahalinin köy topraklarına olan bağlılığı 100 puan üzerinden değerlendirilir. Vatan sevgisi nekadar bakmak isterseniz köyünüzdeki köşk yada saraya tıklayıp karşınıza gelecek sayfadan Vatan Sevgisi linkine tıklarsanız bu puanı görürsünüz.

Peki bir Reis/Kabile Reisi/Senatör nekadar düşürür bu sevgiyi?


1 Senatör 20~30%
1 Reis 20~25%
1 Kabile Reisi 20~25%
Yani buradan şunu görüyoruz: 1 adet Reis/Kabile Reisi/Senatör tek gidişte köy almak için yeterli değil. Hatta rakamları incelediğimizde en iyi ihtimalle 4 gidişte alabileceğimizi görüyoruz. Bu değer uygulama da 5 ila 6 gibi bir rakamdır.

** Reis/Kabile Reisi/Senatörün bir gidişte düşürebileceği vatan sevgisi değeri bu ünitenin bulunduğu köyde Büyük Festival düzenlenerek arttırılabilir.

** Reis/Kabile Reisi/Senatör kültür puanınız dolu değilse Vatan Sevgisi düşürmez.

 

Hangi köyler fethedilebilir hangileri edilemez?


Başkent olan köyler fethedilemez, diğer tüm köyler fetih için uygundur. Bir köyün başkent olması için illede köyde saray bulunması şart değildir. Yada bir köyde saray olması o köyün başkent olduğu anlamına gelmez. Dolayısıyla saray olan köy fethedilemez mantığı yanlıştır. Kilit sözcük başkent olan köydür. (Dünya Harikası kurulmakta olan köy de fethedilemeyek köyler arasında yer alır)

Peki hepsi iyi güzel hoş ama bu üniteleri çıkardığımız binalar yani köşk ve saray dereceleri ne olmalı ki çıkarabilelim?


Bu konu belkide travian'ın en basit ama en anlaşılamamış konusu. Bunun nedeni de anlatılan biryerin olmaması. S5 de ilk başladığımda arayıp tarayıp bir türlü göçmenin çıktığı yeri bulamamıştım :lol:

Köşk 10 - 3 göçmen veya 1 Reis/Kabile Reisi/Senatör
Köşk 20 - 3 göçmen veya 1 Reis/Kabile Reisi/Senatör

Saray 10 - 3 göçmen veya 1 Reis/Kabile Reisi/Senatör
Saray 15 - 3 göçmen veya 1 Reis/Kabile Reisi/Senatör
Saray 20 - 3 göçmen veya 1 Reis/Kabile Reisi/Senatör

Yukarıdaki dereceye göre çıkarılabilecek ünitelerin anlamı şu:
Daha önce bir köyden Köşk Derece 10 yaparak göçmen yada Reis/Kabile Reisi/Senatör çıkardıysanız. Bu köyden Köşkü Derece 20 yapmadan bu ünitelerden çıkaramazsınız
yada
Daha önce bir köyden Saray Derece 10 yada 15 iken göçmen yada Reis/Kabile Reisi/Senatör çıkardıysanız bu köyden Sarayı Derece 15 yada 20 yapmadan bu ünitelerden çıkaramazsınız.

 

Köy aldıktan yada fethettikten sonra Göçmen yada Reis/Kabile Reisi/Senatör'ün akıbeti ne olur?


Göçmen, Reis, Kabile Reisi, Senatör köy aldıktan sonra kaybolur. Yani tek kullanımlıktır. Görevi yerine getirdiklerinde yokolurlar. Tekrar bir köy almak yada fethetmek için yenilerini yapmanız gerekir.

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=4030&highlight=k%FClt%FCr+puan%FD
OYUNA BAŞLAMAK VE ÜCRETSİZ OYNAMAK İÇİN TIKLAYINIZ... GallierYorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !